Produkty bez laktozy sklep - jogurty bez laktozy - szeroki wybór produktów dla osób z nietolerancją laktozy – Zakupyw24h.pl

Jogurty bez laktozy oraz inne produkty bez laktozy

Jest 24 produktów.

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Indeks: 152197

Zott Jogurt Naturalny Bez Laktozy 180 G

Nazwa: ZOTT JOGURT NATURALNY BEZ LAKTOZY 180 G Producent: ZOTT- POLSKA SP. Z O.O. Grupa: Nabiał i jaja Podgrupa: Jogurty Marka: ZOTT Kod kreskowy: 4014500512402 , 5906040063133 Kraj pochodzenia: PL Temperatura MAX: Temperatura MIN: VAT: 5%

Cena 2,46 zł
- +
Więcej
W magazynie

Indeks: 460914

Bieluch Serek Naturalny Bez Laktozy 150 G

Nazwa: BIELUCH SEREK NATURALNY BEZ LAKTOZY 150 GProducent: SM BIELUCH W CHEŁMIEGrupa: Nabiał i jajaPodgrupa: Sery białe, żółte, pleśnioweMarka: BIELUCHKod kreskowy: 5,90206E+12Kraj pochodzenia: PLTemperatura MAX: Temperatura MIN: VAT: 5%

Cena 3,45 zł
- +
Więcej
W magazynie

Indeks: 185910

Piątnica Serek Wiejski Bez Laktozy 200 G

Nazwa:PIĄTNICA SEREK WIEJSKI BEZ LAKTOZY 200 GProducent:OSM W PIĄTNICY (MW)Grupa:Nabiał i jajaPodgrupa:Sery białe, żółte, pleśnioweMarka:PIATNICAKod kreskowy:5900531004308Kraj pochodzenia:PLTemperatura MAX:Temperatura MIN:VAT:5%Uwielbiany Serek Wiejski w nowej odmianie – bez laktozy, ale zachował tradycyjny smak. Jest naturalnie mleczny i bardzo pożywny....

Cena 3,83 zł
- +
Więcej
W magazynie

Indeks: 172227

Arla Apetina Bez Laktozy Ser W Kostkach 200 G

Nazwa:ARLA APETINA BEZ LAKTOZY SER W KOSTKACH 200 GProducent:ARLA FOODS S.A.Grupa:Nabiał i jajaPodgrupa:Sery białe, żółte, pleśnioweMarka:ARLAKod kreskowy:5760466867429Kraj pochodzenia:DKTemperatura MAX:Temperatura MIN:VAT:5%Ser biały typu śródziemnomorskiego w kostkach, w zalewie solankowej, bez laktozy. Opakowanie zawiera wygodne i praktyczne sitko do...

Cena 11,75 zł
- +
Więcej
W magazynie

Indeks: 158566

Piątnica Mleko Wiejskie Bez Laktozy 2% 1 L [6 Sztuk]

Nazwa:PIĄTNICA MLEKO WIEJSKIE BEZ LAKTOZY 2% 1 L [6 SZTUK]Producent:OSM W PIĄTNICY (MW)Grupa:Nabiał i jajaPodgrupa:Mleko, kefir, maślankaMarka:PIATNICAKod kreskowy:5901939002019 , 5901939125015Kraj pochodzenia:PLTemperatura MAX:Temperatura MIN:VAT:5%Choć zwykle produkty mleczne bez laktozy są słodkie, to mleko zachowuje naturalny smak mleka prosto od...

Cena 39,31 zł
- +
Więcej
W magazynie
Jogurty bez laktozy oraz inne produkty bez laktozy
Jogurty bez laktozy oraz inne produkty bez laktozy

Większa świadomość zakresu medycyny oraz nowe, technologiczne rozwiązania, przyczyniły się do powiększania oferty produktów pozbawionych laktozy. Ostatecznie na sklepowych półkach bez najmniejszego trudu znajdziesz ulubione sery, jogurty i produkty mleczne, które w składzie pozbawione są cukru mlecznego, będącego głównym prowodyrem alergii i nietolerancji pokarmowych.

W ofercie Zakupyw24h.pl przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką ofertę ulubionych i najpopularniejszych produktów, które pozbawione są cukru, nazywanego laktozą.

 

Produkty dla osób nietolerujących laktozy

Laktoza jako jeden ze składników mleka, należy do szerokiej grupy węglowodanów. W porównaniu z innymi cukrami, które spotkamy w produktach spożywczych, ten rodzaj jest znacznie mniej słodki. Szacunkowo w mleku krowim około 8% całego składu stanowi właśnie laktoza, która ulega rozkładowi na tzw. cukry proste. Produkty dla osób z nietolerancją laktozy pozbawione są tego cukru, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko występowania objawów tzw. nietolerancji.

Obecnie szacuje się, że nawet 25% ludzi na świecie nie toleruje laktozy, przez co sięgać muszą po alternatywne produkty – najczęściej te, pozbawione cukru mlecznego. Wiele z nich wspomaga swoją dietę farmakologią, zawierającą tzw. laktazę.

 

Dieta przy nietolerancji laktozy

Dieta przy nietolerancji laktozy należy do grupy diet eliminacyjnych. Zrezygnowanie z produktów, które powodują u nas dolegliwości żołądkowo-jelitowe, jest najbardziej efektywnym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Decyzja o wprowadzeniu diety powinna być podyktowana obserwacją swojego organizmu – jeśli więc odczuwasz nieprzyjemne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego – np. wzdęcia, kolki jelitowe, nudności i biegunki – wypróbuj produkty, które spełniają wymogi „bezlaktozowych”.

Mówiąc o diecie bez laktozy najczęściej zaleca się:

·         Eliminować mleko i produkty mleczne (nietolerancja laktozy produkty spożywcze, które warto odstawić to mleko, masło, jogurty),

·         Wybierać nabiał bez laktozy,

·         Sprawdzać skład, upewniając się, że dany produkt pozbawiony jest laktozy,

·         Zakupić suplementy i leki, które wspomagają trawienie cukru mlecznego.

 

Produkty dla osób z nietolerancją laktozy

Nietolerancja laktozy co jeść? Wśród produktów bogatych w laktozę na pierwszym miejscu należy wymienić oczywiście mleko krowie. To w nim pod kątem procentowym znajdziemy najwięcej cukru, który powodować może alergie pokarmowe lub skórne. W nieco mniejszej ilości występuje on także w lodach, kefirze, maślance, białych serach – głównie twarogowych - jogurtach smakowych i naturalnych, a także w śmietance, serkach wiejskich i serkach homogenizowanych.

Ograniczenie tak dużej ilości produktów byłoby nie tylko trudne pod kątem kulinarnym, ale także pod kątem dostarczenia wapnia i białka. Dlatego też producenci odpowiedzieli na potrzeby konsumentów i klientów, tworząc szereg bezlaktozowych alternatyw.

 

Nietolerancja laktozy - co jeść?

Dieta bez laktozy -- co jeść? Większość osób z nabytym lub pierwotnym niedoborem laktazy toleruje jedynie niewielkie ilości cukru mlecznego. Średnio jest to jednorazowa dawka około 5-10 g laktozy (czyli 100-200 ml słodkiego mleka).

Oznacza to, że osoby chore nie muszą całkowicie wykluczać produktów mlecznych – czasem wystarczy ich znaczne ograniczenie lub sięgnięcie po alternatywę. W rezultacie bardzo często osoby z niedoborem laktazy mogą spożywać produkty mleczne, które poddawane są procesowi fermentacji (np. sery pleśniowe czy kwaśna śmietana). Wynika to z faktu, że ten typ produktów posiada bakterie probiotytczne, które wspomagają naturalny proces rozkładu cukrów. Wyjątkiem są oczywiście sytuacje, kiedy nasze objawy nietolerancji pokarmowej są bardzo nasilone i dokuczliwe - wówczas należy zastosować 100% dietę bezlaktozową. W takim wypadku warto – jak zawsze – słuchać swojego organizmu i reagować na ewentualne dolegliwości. Jeśli nawet niewielka ilość produktu mlecznego powoduje u Ciebie np. dolegliwości żołądkowe, wybieraj produkty z etykietą „lactose free”.

 

Jogurty dla osób z nietolerancją laktozy

W ofercie sklepu Zakupyw24h.pl znajdziesz szeroki wybór jogurtów i serów, które powstały z myślą o osobach, które wprowadzić muszą dietę eliminacyjną. Ograniczona ilość cukru mlecznego nie zmienia smaku ulubionych produktów, dzięki czemu nie musimy rezygnować z ulubionej sałatki z greckim serem, z jogurtów owocowych i aromatycznej kawy z mlekiem. Dieta przy nietolerancji laktozy nadal może być smaczna i pożywna – sprawdź sam produkty bez laktozy sklep Zakupyw24.pl!

Śledź nas na Facebooku